Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   FERGUSON (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Нов имидж за Аривата? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=12377)

sunaikasabov 09-12-2010 08:54

Цитирай:

Първоначално написано от tenev666 (Мнение64902)
ами като пунеш филма от флашката пак натискаш жълтия бутон и горе в дясно ще ти излезне надпис субтитри 1 и субтитри OFF

излизат ми субритри ама само чертички и запетайки
файла е str
и излизат от дясно наляво не е проблем ама само чертички
и като натиснеш бутона за суб не излиза нищо като суб 1 или там каквото и да е било
става въпрос за гледане на филми от флашката а не телевизия за да ги ползвам тези субтитри

palermo 09-12-2010 09:25

Цитирай:

Първоначално написано от sunaikasabov (Мнение64934)
излизат ми субритри ама само чертички и запетайки
файла е str
и излизат от дясно наляво не е проблем ама само чертички
и като натиснеш бутона за суб не излиза нищо като суб 1 или там каквото и да е било
става въпрос за гледане на филми от флашката а не телевизия за да ги ползвам тези субтитри

Отваряш файла на субтитрите с WordPad после запиши после запиши като тип и избираш Unicode текстов документ.Това е!!!

лтрифонов 09-12-2010 09:55

Как се прави файл със субтитри за гледане на филми от арива
 
Цитирай:

Първоначално написано от sunaikasabov (Мнение64934)
излизат ми субритри ама само чертички и запетайки
файла е str
и излизат от дясно наляво не е проблем ама само чертички
и като натиснеш бутона за суб не излиза нищо като суб 1 или там каквото и да е било
става въпрос за гледане на филми от флашката а не телевизия за да ги ползвам тези субтитри

Да се опитам и аз да обясня пак :)

Как се прави файл със субтитри за гледане на филми от арива

1. Трябва да използваш НОВАТА версия на фирмуеъра, която се дискутира в този раздел;
2. Файлът със субтитрите трябва да се казва точно като името на файла на филма, но с разширение .srt (ти си написал str, вероятно си се объркал);
3. Трябва през програмата wordpad от компютъра да отвориш файла със субтитри, да натиснеш SAVE AS... след това долу в падащото меню
"save as type" да избереш "Unicode text document" ;
4. Много важно е, да натиснеш след всичко това бутона SAVE, след което на флашката да сложиш ТОЧНО този новополучен файл (той обикновено към 2 пъти по-голям от оригиналния)
5. отново провери т. 2

tenev666 09-12-2010 13:09

някой знае ли дали е възможно да се запише филм от аривата направо на компа с усб кабел нямам подръка такъв да пробвам ако някой е пробвал да сподели дали става че ако става да отивам да купувам кабел.

Чък Норис 09-12-2010 13:20

Цитирай:

Първоначално написано от archibal (Мнение64832)
Ако си свалиш програмата Ariva Editor 2.2 подредбата на каналите отнема 3 мин

Тя подредбата може да трае 3 минути, но скапаната организация на чанел листа си остава, дори делтата бие по този показател архивата, а делтата няма дори фаворити.:lol15:

лтрифонов 09-12-2010 17:47

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение64973)
Тя подредбата може да трае 3 минути, но скапаната организация на чанел листа си остава, дори делтата бие по този показател архивата, а делтата няма дори фаворити.:lol15:

Голямо плюене по тази арива ;)
а списъка с канали е много семпло организиран и върши идеална работа - натиска се ок - и се показва текущата група, с ляво и дясно съседни фаворитни списъци или сателити, с нагоре - надолу се движиш по текущия списък.

Както писах няколко поста по-нагоре, супер лесно е да си направиш отделни "сателити" за пакетите които искаш да гледаш (аз гледам 4 сателита и ми е супер удобно)

за 190 лв приемничето "кърти мифки", а тези от 600 ако нямаха по-добра подредба щеше да е тъжно :)

Чък Норис 09-12-2010 18:13

Кво плюене бре мен?
Ако беше с мотор и недай си боже се объркаш и решиш да прелистиш страницата с каналите както на всеки друг нормален приемник и отиде от 39Е на 30W :lol15:
Делтата за 1.80 кърти миФките съвсем.

фолкръм 09-12-2010 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение65000)
Кво плюене бре мен?
Ако беше с мотор и недай си боже се объркаш и решиш да прелистиш страницата с каналите както на всеки друг нормален приемник и отиде от 39Е на 30W :lol15:
Делтата за 1.80 кърти миФките съвсем.

Жорка след 1 седмица игра с приемника няма как да се объркаш вече освен ако не си :;804

Чък Норис 09-12-2010 18:21

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение65003)
Жорка след 1 седмица игра с приемника няма как да се объркаш вече освен ако не си :;804

То да кажем, че аз ще свикна, а другите членове на семейството, които и без това мрънкат, че само 39Е им стига, тях к'во ги правим?
Отделно трябва да си :;804 за да издържиш този приемник цяла седмица. ;;573

koko76 09-12-2010 19:08

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение65005)
То да кажем, че аз ще свикна, а другите членове на семейството, които и без това мрънкат, че само 39Е им стига, тях к'во ги правим?
Отделно трябва да си :;804 за да издържиш този приемник цяла седмица. ;;573

Ами аз значи съм :g150: щом го издържам вече два месеца. Че на всичко отгоре ми и харесва. :e060:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:42.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.